• AGUSTO MACUN 4 KG FİLLİ BOYA

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, esnek yapıda, dış cephe dolgu ve yüzey düzeltme macunudur. 

ÖZELLİKLERİ
Daha önce boyanmış ve kabarmış dış yüzeylerin temizlenmesiyle oluşan boşlukların doldurulmasında ve mevcut hataların giderilmesinde dolgu görevi görür. Esneme kabiliyeti nedeniyle rötre çatlaklarının boya üzerine çıkmasını önler. Su ve neme karşı dirençlidir. Çok sağlam ve eşit düzlükte bir zemin oluşturur. Kuruduktan sonra uygun astar kullanılmak şartıyla her türlü boya uygulanabilir. Emiciliği son derece azdır, boya sarfiyatı düşüktür. Yüzeylerin teneffüs kabiliyetini engellemez. Zaman ve işçilikten tasarruf sağlar.

UYGULANACAK YÜZEYLER
Dış cephelerdeki beton ve mineral sıvalı, eski boyalı, pürüzlü yüzeylerin düzgün hale getirilmesi ve rötre çatlaklarının doldurulmasında güvenle kullanılır.

UYGULAMA
Uygulama yapılacak yüzeyin sağlam, kuru, temiz ve kendini taşıyabilecek durumda olması gerekmektedir. Varsa her türlü kir, toz, kalıp yağı ve gevşek tabakalardan arındırılmalıdır. Beton, brüt beton, yeni sıvalı yüzeylerde priz süresi beklenmeli (28 gün), gevşek sıva tanecikleri yüzeyden raspa veya benzeri yöntemlerle temizlenmelidir. İlk defa boyanacak çimento esaslı yüzeyler için macun ağırlığının %20’si oranında taze beyaz veya gri çimento su ile ayrı bir kapta karıştırarak boza kıvamına getirildikten sonra Aqusto Macun’un içine ilave edilir ve karıştırılır. Uygulamaya hazır hale gelmiş macunu ıspatula, esnek çelik mala veya püskürtme yöntemi ile yüzeye uygulanır. İlk kat tamamen kuruyup sertleştikten sonra (24 saat) ikinci kat uygulama yapılır (Her defasında maksimum 1 mm kalınlığında uygulanması önerilir.) Aqusto Macun, çimento ilavesinden sonra 1 saat içinde tüketilmelidir.

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

AGUSTO MACUN 4 KG FİLLİ BOYA Üzerindeki Değerlendirmeler

Toplam Değerlendirme (0)
bu ürüne yorum eklemek için burayı tıklayın.


AGUSTO MACUN 4 KG FİLLİ BOYA

  • Ürün Kodu: 2504500068016
  • 414,00TL


Etiketler: AGUSTO MACUN 4 KG FİLLİ BOYA, 2504500068016, BOYALAR